FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble
FK Senica: Vicen - Lukáč (41.Režňák), Pavlovič, Ladislav, Krč, Škodáček, Bíly (67.Dobiáš), Jurka, Hegyi, Macho, Surový (41.Barcaj)

góly: Norbert Hegyi 3, Lukáš Jurka

Ohlasy trénerov

Stanislav Šturdík (tréner): "V priemernom stretnutí s družstvom zo Z. Moraviec sme boli svedkami gólovej prestrelky. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, pretože sme nepodali optimálny výkon. Hlavne 1. polčas sme futbalovo prespali. Zápasu chýbalo vyššie tempo, dôraz a nasadenie. Napriek tomu sme boli svedkami pekných futbalových momentov. Jedným z nich bol moment z 13. min. keď po dôraze v strede ihriska a zisku lopty, tá putovala od Macha k Hegyimu, ktorý výstavnou strelou do pravého horného rohu otvoril skóre - 1:0. Už o dve minúty po našom slabom dôraze v ľavej vertikále nasledoval center pred našu bránu, ktorý sme si zrazili do vlastnej siete - 1:1. Po góle sme zostali zaskočení a aj keď sme boli častejšie na súperovej polovici a pred bránou, chýbal nám väčší pohyb, rýchlosť a dôraz. V 30. min však prišiel pekný moment, keď Škodáček perfektnou kolmicou vysunul Hegyiho, ktorý sa nemýlil a strelou k tyči skóroval po druhý krát - 2:1. Druhý polčas bol kvalitnejší a hneď v jeho úvode po krídelnej akcii a ideálnej lopte od Hegyiho netrafil v dobrej pozícii Surový. Naďalej sme pokračovali v aktivite a v 49. min sme boli svedkami najkrajšej akcie zápasu, keď po osi Jurka-Barcaj-Macho sa lopta dostala až k Hegyimu, ktorý sa uvoľnil , obišiel aj brankára a dosiahol v druhom zápase po sebe hattrick - 3:1. V tomto momente sa zdalo, že zápas bez problémov zvládneme. Prišli však dva podobné momenty (53. a 58. min), keď po centroch pred našu bránu prišli zaváhania brankára a našej defenzívy. Razom bolo vyrovnané a začínalo sa odznova. Pridali sme však na dôraze a aj preto sme si dokázali vypracovať výborné príležitosti. Hostí vo viacerých situáciách podržal výborne chytajúci brankár, keď zneškodnil 100% šance Škodáčka, Hegyiho a Macha. Naša snaha o strelenie víťazného gólu bola korunovaná v 63. min, keď po centri Bíleho dorazil loptu na zadnej tyči do siete Jurka - 4:3. Vzhľadom na šance, ktoré sme si vypracovali je naše víťazstvo zaslúžené. Na odstránení nedostatkov, ktoré sa v zápase vyskytli budeme v priebehu nasledujúceho mikrocyklu pracovať."

Mládež v akcii: Výborné výkony mladších žiakov v Trenčíne