V nedeľu nás opustil Vladimír Včelka st.

V nedeľu nás opustil Vladimír Včelka st.

20.02.2012 | Redakcia

vcelkaSenický futbalový klub smúti. Vladimír Včelka st. totiž už nie je medzi nami. Srdce futbalovej osobnosti dotĺklo v predposlednú februárovú nedeľu roku 2012. Iba nedávno, 8. februára, sa dožil 68. narodenín. V jeho živote boli, žiaľ, posledné.

Skôr narodení si na to iste spomenú. Keď nastupovala družina Senice na pľac, hlásateľ začal menovať jej zostavu nasledovne: „Číslo jeden – Včelka, číslo dva – Včelka...“ Nerozlučná dvojica súrodencov mala predovšetkým defenzívne úlohy. Ivan bol brankárom, Vladimír nastupoval ako pravý obranca. Celý futbalový život ostal verný Senici. Roky tu drel ako hráč, potom pokračoval v úlohe mládežníckeho trénera, nuž a svojou oddanosť dokumentoval aj ako fanúšik. Zápasy jeho vnukov Marka či Nicolasa sa bez starého otca hádam ani nemohli hrať. Nevynechal snáď žiaden z duelov, v ktorom sa predstavili jeho potomkovia. Históriu klubu mal v hlave. Nečudo, veď s ním žil každý deň. Vídali sme ho aj na zápasoch prvého tímu.

Vlani, na prelome mája a júna, defiloval spolu s ostatnými osobnosťami na oslave 90. výročia založenia senického klubu. Stretnutie kamarátov a bývalých spoluhráčov sa nieslo vo veľmi priateľskej a úprimnej atmosfére. Usmiati futbalisti spomínali na doby dávno zašlé a akosi prirodzene z nich žiarilo – o desať rokov, pri oslave senickej futbalovej storočnice, sa tu stretneme opäť. Žiaľ, zostava pamätníkov bude ochudobnená. Vladimír Včelka st. už nepríde.

Zlovestná správa o skone veľkého športovca zasiahla predovšetkým jeho širokú rodinu, ktorá je už dlhé roky spojená so senickým futbalom. Už sme spomenuli, že okrem Vladimíra hájil tunajšie farby aj brat Ivan. V jeho stopách pokračovali i synovia Vladimír ml. a Miroslav. Gény po starom otcovi zdedili aj vnuci Marek a Nicolas.

FK Senica smúti. Rodine Vladimíra Včelku st., priateľom a všetkým pozostalým vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť.

 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Začiatok letnej prípravy pre dorastenecké mužstvá

Začiatok letnej prípravy pre dorastenecké mužstvá

25.6. | Redakce
Zmena uhrádzania členského pre hráčov akadémie klubu

Zmena uhrádzania členského pre hráčov akadémie klubu

18.6. | Redakce
Mladé pušky so súťažným debutom: Mráz, Martišiak, Kučera, Buchel a ďalší

Mladé pušky so súťažným debutom: Mráz, Martišiak, Kučera, Buchel a ďalší

17.6. | Jozef Komorný

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu