U16 otočila zápas proti Slovanu Bratislava

V piatok nastúpili naše dorastenecké mužstvá proti Slovanu Bratislava.

1. liga starší dorast

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica   5:0 (1:0)

Zostava: Kováč - Kučera, Zula (56. Matta), Mihál, Biksadský, Parma, Totka, Caro (63. Begáň), Pochylý, Lichý (76. Sekerka), Mička

Vladimír Včelka (tréner): "Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobre hlavne takticky zvládnutý. Až do 45. minúty sa hrala vyrovnaná partia a my sme mali viacej rohov, z ktorých sme však nič neurobili. Inkasovali sme gól v poslednej minúte polčasu, po štandardnej situácii, kedy sa nám zranil Zula. Druhý polčas začal vyrovnane až do 52. minúty, kedy sme dostali druhý gól po chybe v bránení. Všetko sa zmenilo vystriedaním zraneného Zulu, odvtedy bol súper lepší a pridal ďalšie tri góly po našich školáckych chybách. Výsledok je voči nášmu mužstvu za predvedenú hru dosť krutý, ale na to sa bohužiaľ nehrá."

Odkaz na zápas: ŠK Slovan Bratislava U19 - FK Senica U19

1. liga mladší dorast

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava   1:2 (0:2)

Zostava: Chropovský - Gáth (78. Pavlovič), Bocko, Belko (67. Hlaváč), F. Buchel (73. Jablonický), J. Buchel, Halabrín, Halaj, Vyletel, Šúrek, Fila (67. Phan)

Rudolf Bíly (tréner): "Proti Slovanu Bratislava sme šli s cieľom hrať kombinačný, útočný futbal. Do zápasu sme však nevstúpili najlepšie, pretože už v 4. minúte nás súper potrestal za nedorozumenie v obrane Tučným. Tento moment nás vyburcoval k väčšej aktivite hlavne v krídelných priestoroch odkiaľ sme sa snažili v situáciách 1:1, 2:1 dostávať lopty do pokutového územia súpera. Vypracovali sme si 2-3 gólové príležitosti, ale nedokázali sme dať gól aj z tých najvyloženejších. Naopak, súper nás rýchlym protiútokom a zlým postavením v obrannej zóne potrestal druhým gólom. Cez polčas sme si vysvetlili niektoré základné veci a chceli sme so zápasom niečo urobiť hlavne zvýšenou aktivitou a dôrazom v šestnástke súpera. Opäť sme však zlyhali vo finálnej fáze a gól Phana prišiel už neskoro. Bol to však kvalitný zápas z obidvoch strán a dnes vyhralo družstvo súpera vďaka svojej kvalite vo finálnej fáze a svojej efektivite. Musíme sa poučiť z chýb v obrane a hlavne z nedôrazu a efektivite našich útočníkov."

Odkaz na zápas: FK Senica U17 - ŠK Slovan Bratislava U17

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava   2:1 (0:1)

Zostava: Opalek - Osvald, Kudla, Prelec, Kujovský (41. Bogdalík), Vrajko (74. Mach), Czikora, Koprna, (41. Jankovič), Čmarada (41. Blaha), Borúfka, Kadlečík

Jozef Uhlár (tréner): "V prvom polčase to nebol náš ideálny výkon, súperovi sme nechávali veľa voľného priestoru, neskoro sme dostupovali k hráčom, no i napriek tomu si hostia nevypracovali čisté gólové šance. Chybovali sme len raz pri štandardnej situácii, keď sme nepokryli hosťujúceho útočníka, ktorý prekonal brankára Opalka - 0:1. Bohužiaľ, my sme v 1. polčase bránku súpera neohrozili. V druhom polčase po trojnásobnom striedaní sme ožili i v ofenzívnej činnosti. Strelili sme gól, ktorý však neplatil pre ofsajd, no Blaha v 46. minúte po dôslednom atakovaní obrany hostí strelil vyrovnávajúci gól do prázdnej bránky. Hostia mali loptu viac na svojich kopačkách, no gól sme strelili opäť my, keď na dlhú loptu Prelca v 55. minúte dobre zareagoval opäť Blaha a strelil náš druhý, a ako sa ukázalo víťazný gól. Hostia sa enormne snažili o vyrovnanie, no ich hlavička v závere stretnutia letela nad bránkou. Hráči ukázali hlavne v 2. polčase, že dokážu plniť i stanovenú taktiku, pridali bojovnosť, boli pohotoví v zakončení a tým pádom sa dostavil i výsledok proti kvalitnému súperovi."

Odkaz na zápas: FK Senica U16 - ŠK Slovan Bratislava U16