Stanislav Šturdík: Teší ma prístup hráčov v majstrovských zápasov

Stanislav Šturdík: Teší ma prístup hráčov v majstrovských zápasov

06.12.2018 | Igor Tabiš

Tréner FK Senica U15 Stanislav Šturdík hodnotí jesennú časť ligovej sezóny 2018/19.

Vstup do novej ligovej sezóny vám vyšiel. Po domácej bezgólovej remíze proti Púchovu ste zaznamenali päť výhier v rade. Vládla po šiestich odohraných kolách spokojnosť?

- Samozrejme, aj keď sme nezačali ideálne a v úvodnom zápase sme nedokázali skórovať, ďalšie zápasy boli vydarenejšie. Aj preto môžeme povedať, že cieľ, ktorý sme si v prvej polovici stanovili, sme splnili.

Ktoré z piatich víťazstiev po sebe v úvode sezóny si ceníte najviac?

- Jednoznačne môžem konštatovať, že to bol domáci zápas s Interom Bratislava, ktorý v ďalšom priebehu súťaže potvrdil, že patrí medzi najlepšie družstvá.

V nasledujúcich zápasoch proti favoritom prišlo päť prehier v rade. Ako hodnotíte tieto zápasy?

- Po úvodných kolách, kde sme mali relatívne prijateľnejších súperov, nás čakala séria ťažkých zápasov s kvalitnými družstvami. Môžem povedať, že v žiadnom zápase sme nesklamali a chlapci odohrali slušné zápasy. V nich o víťazstvách súperov rozhodli individuality, resp. rozdieloví hráči súperov, akých sme v družstve nemali. Ďalším faktorom bol aj úzky káder (veľa zranení). Tým pádom sme boli limitovaní pri striedaniach, pretože nám chýbali zranení hráči, ktorí by určite boli veľmi platní.

Jesennú časť ste zakončili víťazne na ihrisku Zlatých Moravciach. 

- Na posledný zápas jesennej časti v Zlatých Moravciach nastúpilo len jedenásť zdravých hráčov, a tak sme mali mierne obavy, ako to zvládneme. Našťastie chlapci k zápasu pristúpili zodpovedne, herne sme dominovali a po sérii prehier sme konečne pohladili dušu a zaslúžene zvíťazili.

S čím ste po prvej polovici sezóny najviac spokojný a s čím naopak menej?

- Najviac som bol spokojný s prístupom hráčov v majstrovských zápasoch, keď sme v každom z nich hrali v rámci svojich možností. Aj keď sme boli pre zranenia značne oslabení, bojovali sme s každým súperom aj v zápasoch, v ktorých sme neuspeli - "kožu sme nepredali lacno". Určité rezervy vidím v prístupe niektorých hráčov v tréningových jednotkách. Najväčším problémom a škrt cez rozpočet nám však spravil stále sa zmenšujúci hráčsky káder. V neposlednom rade to bola herná a technická úroveň, na ktorej budeme musieť popracovať.

Ako využije mužstvo dlhú zimnú prestávku?

- Po skončení majstrovských zápasov odohráme halové turnaje SFZ. Po halovej sezóne bude našim cieľom dať družstvo zdravotne do poriadku a vhodne ho doplniť. Ďalším cieľom bude pripraviť hráčov fyzicky na jarnú časť, popracovať na kondičnej, technickej a taktickej stránke.

S akými cieľmi budete vstupovať do jarnej časti ligy?

- V jarnej časti nás čakajú ešte tri zápasy, v ktorých sa pokúsime naplno bodovať a dostať sa do prvej šestky. Nezáleží to však iba na nás, pretože odstup na šieste miesto je až šesť bodov. Bez ohľadu na to bude naším cieľom svedomitá práca, dobrý prístup v každej tréningovej jednotke a majstrovskom zápase, lebo to je cesta, ktorá nás môže posunúť ďalej.

 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Eduard Pagáč: Ísť do každého zápasu s víťaznou mentalitou

Eduard Pagáč: Ísť do každého zápasu s víťaznou mentalitou

14.8. | Igor Tabiš
Staň sa futbalistkou FK Senica

Staň sa futbalistkou FK Senica

7.8. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Cenné skúsenosti na turnaji v Hradci Králové

Mládež v akcii: Cenné skúsenosti na turnaji v Hradci Králové

6.8. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu