Rudolf Bíly: Budem šťastný, ak dokážeme vychovať čo najviac inteligentných futbalistov

Rudolf Bíly: Budem šťastný, ak dokážeme vychovať čo najviac inteligentných futbalistov

12.12.2018 | Igor Tabiš

Tréner FK Senica U17 Rudolf Bíly hodnotí jesennú časť ligovej sezóny 2018/19.

Štvrté miesto v tabuľke po jesennej časti. Počítali ste s podobným umiestnením pred začiatkom sezóny?

- Po letnom sústredení v Uherskom Hradišti sme si dali ako mužstvo, ktoré som veľmi dobre poznal, pretože sme spolu pracovali už v žiackych kategóriách, ale i ako tréneri určité čiastkové, bodové a výkonnostné ciele a tým bolo 32 bodov a skonsolidovať mužstvo herne a výkonnostne do piateho miesta. V lete sme sa rozlúčili s päticou hráčov (Bevelaqua, Šimurda, Kohút, Novotný a Pavličko) a snažili sme sa dať priestor hlavne naším odchovancom a chlapcom, ktorí majú citový vzťah k nášmu klubu. Vytvorila sa veľmi silná partia, ktorá má víťazný charakter a hlavne mentálnu futbalovú silu.

Počas jesene sa vášmu mužstvu podarilo uhrať niekoľko cenných výsledkov. Ktorý vás potešil najviac?

- Vyšiel nám hlavne začiatok sezóny, po šiestich kolách sme boli na čele tabuľky. Potom prišla nešťastná prehra na domácom ihrisku proti FC Nitra, kde sme prvýkrát pocítili trpkosť prehry. Potom prišla opäť séria troch víťazstiev a jednej remízy, po prvých jedenástich kolách sme boli na krásnom druhom mieste tabuľky. Najmä víťazstvo v Žiline nám ukázalo, že sme pripravení hrať aj s tými najlepšími mužstvami v lige.

Po Žiline, Nitre a Slovane má štvrtú najlepšiu obranu v lige práve vaše mužstvo. Trénera zrejme musí tešiť takáto štatistika.

- Áno a preto sme až štvrtí (smiech). Nie, nie som rád a teším sa z toho, že sme dostali vlastne zo sedemnástich zápasov len šestnásť gólov. Som ale presvedčený, že sme mohli mať na konte o tri - štyri góly menej a tým pádom aj viac bodov. Naša defenzívna činnosť začína okamžikom straty lopty, to znamená, že už na útočníkov kladieme požiadavky a nároky na kvalitné bránenie a defenzívu po celej hĺbke a šírke ihriska.

Vo vašom tíme nájdeme až troch najlepších strelcov - Peter Belko, Martin Vyletel a Filip Buchel. Všetci traja zaznamenali sedem gólov. Je to vizitka hry celého mužstva?

- Na jednej strane ma veľmi teší, že máme až troch kanonierov, pretože traja menovaní hráči dali viac ako dve tretiny našich gólov a to je taktiež odzrkadlenie našej útočnej fázy hry, kde sa snažíme využívať kreativitu a kvalitu našich ofenzívnych hráčov. Na druhej strane nám veľmi chýba klasický, dobre stavaný "striker", ktorý by nielen strelecky pomohol, ale hlavne svojou hráčskou funkciou by napĺňal naše predstavy a ciele. Po zranení Lišku sme boli nútení tam striedať našich krajných útočníkov, čo nie je ich čerešnička na torte.

Na čo sa zameriate najviac počas zimnej prípravy? 

- Zimnú prípravu začíname 9. januára vo výborných domácich podmienkach a so zápasmi s kvalitnými českými a maďarskými mužstvami. Rovnako máme naplánované herné a teambuildingové sústredenie v Uherskom Hradišti (Luhačovice) v polovici februára. Do zimnej prípravy by mali naskočiť aj traja noví vytipovaní hráči do každej formácie, ktorí by mali zvýšiť kvalitu a hlavne konkurenciu v mužstve. Počas sezóny odišli ďalší dvaja hráči (Bartoš, Jablonický), ak k tomu prirátame dlhodobé zranenie Lišku, sezónu sme dohrávali s 12 - 13 hráčmi, čo je pri 17 majstrovských zápasoch (plus 6 prípravných zápasoch) náročné zvládnuť či už fyzicky, alebo po mentálnej stránke.

S akými cieľmi bude vaše mužstvo vstupovať do jarnej časti ligy?

- Cieľ sme si dali na začiatku sezóny - 32 bodov po jesennej časti. Na konci sezóny by to malo byť 60 bodov, čo by malo stačiť na umiestnenie do 4. miesta. To znamená 27 bodov v jarnej časti, ktorá už bude oveľa náročnejšia, nakoľko sa bude bojovať o každý bod v zápase. Kto však nemá sny a ciele, nedokáže byť úspešný. My však chceme byť úspešní a preto si ich dávame. To sú však iba bodové ciele. Ja by som bol však v prvom rade šťastný a spokojný, ak by sme dokázali vychovať čo najviac kvalitných a inteligentných futbalistov, osobnostne a charakterovo silných, z ktorých najlepší budú reprezentovať našu krajinu v reprezentácii SR U17.

 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Dorastenci odštartujú prípravu začiatkom júla

Mládež v akcii: Dorastenci odštartujú prípravu začiatkom júla

24.6. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Mladé talenty FK Senica na Supervíkende U9 v Trnave

Mládež v akcii: Mladé talenty FK Senica na Supervíkende U9 v Trnave

21.6. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: U19 čaká na turnaji v Nemecku medzinárodná konfrontácia

Mládež v akcii: U19 čaká na turnaji v Nemecku medzinárodná konfrontácia

6.6. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu