Z dorasteneckých mužstiev sa počas víkendu darilo iba našej U16-ke.

1.liga starší dorast

FK Senica - MFK Ružomberok 1:2 (1:1)

Zostava: Kováč - Kučera, Mihál, Biksadský, Matta, Horniak, Totka, Martišiak, Sepulveda (81.Meliš), Meňuš (73.Udvorka), Pochylý (89.Zula)

Vladimír Včelka (tréner): "Prvý polčas sa hral veľmi dobrý futbal. My sme bohužial opäť hosťom darovali gól po našej hrubej chybe už v 12. minúte. Vyrovnali sme v 23. minúte po akcii a centri Totku hlavou zakončil Meňuš. Do polčasu sa útoky striedali na obidvoch stranách a my sme si vytvorili dobré situácie, ktoré sme však nedotiahli dokonca. Druhý polčas sme boli lepším mužstvom, hralo sa väčšinou na polovici súpera. Inkasovali sme gól po zbytočnom rohu súpera a zlom bránení nášho mužstva. Je to škoda, lebo zaslúžili sme si v tomto zápase získať aspoň bod. Pokiaľ budeme robiť stále takéto chyby v defenzíve, tak nám lepší výsledok aj napriek celkom slušnej hre vždy unikne"

Odkaz na zápas: FK Senica U19 - MFK Ružomberok U19

1.liga mladší dorast

MFK Ružomberok - FK Senica 1:0 (1:0)

Zostava: Chropovský - Gáth, Pavlovič (61.Phan), Belko, Buchel F., Buchel J., Halaj, Halabrín, Fila, Vyletel, Šúrek

Odkaz na zápas: MFK Ružomberok U17 - FK Senica U17

MFK Ružomberok - FK Senica 1:1 (1:0)

Zostava: Odráška - Borúfka, Prelec, Jankovič (70.Kujovský), Koprna, Čmarada (78.Mach), Vrajko (52.Blaha), Bogdalík (41.Kadlečík), Osvald, Czikora, Kudla

Jozef Uhlár (tréner): "V Ružomberku sme podali bojovný výkon, dodržali sme stanovenú taktiku, na rozdiel od minulého zápasu v Žiline. Domáci začali aktívne, už v 3.minúte sa zaskvel brankár Odráška, keď vyrazil strelu domáceho hráča z piatich metrov. Situácia nás akoby povzbudila, dobre sme dostupovali k hráčom, častokrát sme získavali loptu, no niekoľko dobrých situácií sme nedotiahli do finálnej fázy. Treba podotknúť, že domáci sa snažili o rýchlu, krídelnú hru, hrozili nebezpečne z obidvoch strán, no k zakončeniu sa našou poctivou defenzívou nedostali. V 26.minúte zaváhal v obrane Vrajko a domáci nás postrestali gólom na 1:0. V 32.minúte sme získali loptu po našom pressingu, no Czikora svoje sólo nezakončil gólom. V druhom polčase nás pri dvoch nebezpečných strelách podržal brankár Odráška. Aj keď domáci boli dominantnejší na lopte, s blížiacim záverom sme cítili šancu na streleniu gólu a tá prišla po osi Kadlečík-Blaha-Čmarada a posledne menovaný nezaváhal a vyrovnal na 1:1. Ešte viac sme ožili a po ďaľom pressingu a zisku lopty, Czikora takmer strelil náš druhý gól. Záver zápasu sme si už postrážili. Za bojovnosť sme si bod proti výbornému domácemu mužstvu zaslúžili."

Odkaz na zápas: MFK Ružomberok U16 - FK Senica U16