Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (22.T)

07.06.2018 | Tomáš Nečas

V 22. týždni pokračovali dorastenecké a žiacke súťaže. U19 prehrala s Ružomberkom, U17 a U16 si doma poradili s Bardejovom. U15 a U14 remizovali s Interom Bratislava. Žiačky prehrali na Slovane a naše ženy si odviezli z Trnavy plný počet bodov.

1. liga starší dorast U19
MFK Ružomberok - FK Senica   3:0 (2:0)

Zostava: Kováč, Kučera, Červeňák, Matta, Zula, Mihál Prokaj, Martišiak, Galba, Laco(86. Majerčík), Závodský(76. Rosa)

Ladislav Hudec (tréner): "Domáci od začiatku dobre kombinovali a dokazovali svoju silu. Dostali sme rýchly gól, po nepokrytí nabiehajúceho hráča a následne zle obsadený hráč skóroval hlavou. Snažili sme sa viac oproti poslednému zápasu, nevedeli sme ale dotiahnuť akcie do zakončenia. Napriek prehra sme si vypracovali dosť sľubných situácii, len sme ich nepremenili. Mužstvo si ale zaslúži pochvalu za bojovnosť.”

1. liga mladší dorast U17
FK Senica
- Partizán Bardejov   4:1 (2:1)
góly: 2. a 44. Mička, 7. Želonka, 79. Meliš

Zostava: Chropovský, Belica, Mihál, Parma, Biksadský, Kuba, Stúpal (Milenky), Horniak (Meliš), Meňuš (Udvorka), Želonka, Mička

Vladimír Včelka (tréner): "Zápas sa pre nás začal veľmi dobre, keď už v 2. minúte sme strelili gól Mičkom po akcii z pravej strany. V 7. minúte sa nám podarilo dať druhý gól Želonkom z rýchleho protiútoku po súperovom rohu. Nastalo nepochopiteľné uspokojenie v našom mužstve a súper prebral iniciatívu a strelil gól v 18. minúte. Do konca prvého polčasu bola hra vyrovnaná aj keď nejaké šance sme mali. Do druhého polčasu sme vstúpili lepšia a koncentrovanejšie. Dali sme hneď v úvode tretí gól Mičkom ,ktorý nás uspokojil. Do konca zápasu sa hralo prakticky iba na jednu bránu, súpera sme už do ničoho nepustili. Mali sme niekoľko dobrých šancí, ktoré sme však nevyužili. Gól sa nám podarilo streliť až v poslednej minúte Melišom po krídelnej akcii. Naše víťazstvo bolo úplne zaslúžene."

1. liga mladší dorast U16
FK Senica - Partizán Bardejov   2:1 (2:1)
góly: 5. M.Vyletel, 40. J. Buchel

Zostava: Šnirc - Bartoš, J. Buchel, Jablonický, F. Buchel, Liška, Rampáček, Fila, M. Vyletel, Bevelaqua (65. Bocko), Šúrek

1. liga starší žiaci U15
FK Inter Bratislava - FK Senica   3:3 (0:2)
góly: 15. Koprna, 19. Knap, 67. Kadlečík

Zostava: Odráška - Mach, Kudla, Kujovský, Vizváry, Halabrín, Czikora, Koprna (66. Krištof), Knap ( 53. Čmarada), Blaha, Bogdalík (53. Kadlečík)

Jozef Uhlár (tréner): "V zápase sme nastúpili s viacerými zmenami. Od začiatku sme hrali aktívne, vytvorili sme si šance, ktoré Koprna strelou z diaľky prekvapil domáceho brankára v 15. minúte a po Kujovskom krásnom páse Knap v 19. minúte upravil na 0:2. Treba pripomenúť, že sme hru jasne kontrolovali, domácich sme k ničomu nepustili. Tesne pred záverom prvého polčasu Koprna zoči voči domácemu brankárovi prestrelil. V 2. polčase hneď v úvode zahodil tutovky Knap i Blaha. Potom sa začali diať veci, o ktorých sa zle hovorí. Hlavné slovo mali páni rozhodocovia, keď na pokyn postranného po dlhšej odmlke hlavný odpískal pokutový kop v 46. minúte. No o š minúty to bol opäť pokutový kop za údajný faul na Macha a bolo 2:2. Samozrejme nás to rozladilo a v 56. minúte domáci po centri loptu dostali do siete 3:2. Prestriedali sme, Čmaradov gól pre ofsajd neplatil, súhlasím, no Czikorov gól mal paltiť, ofsajd videl len postranný rozhodca a 3 minúty pred koncom stretnutia už Kadlečíkovi museli rozhodocovia uznať gól 3:3. Víťazný gól sme napriek enormnému tlaku nestihli, rozhodca ukončil zápas presne na sekundu. Škoda nepremenených šancím víťazstvo za hru sme si zaslúžili.”