Mládež v akcii: U19-ka zdolala favorita rozdielom triedy, víťazne aj starší žiaci

18.03.2019 | Igor Tabiš

Naše dorastenecké mužstvá odohrali počas víkendu ďalšie súťažné zápasy, úvodný súťažný zápas v jari majú za sebou aj žiacke kategórie.

1. liga starší dorast U19

FK Senica - FC Spartak Trnava   3:0 (1:0)

Zostava: Kováč - Kučera, Horniak, Mihál, Meňuš (80. Zula), Lichý, Caro, Štefanka, Matta, Martišiak (86. Meliš), Addo (45. Mička)

Vladimír Včelka (tréner): "Odohrali sme vynikajúci zápas, asi jeden z najlepších v doterajšej sezóne. Od začiatku sa odohrával vyrovnaný zápas.Do nejakých šancí sme súpera nepúšťali a my sme mali nejaké náznaky šancí, ktoré sme nedotiahli dokonca. Všetko sa naštartovalo po krásnom góle Cara z priameho kopu, kedy trafil šibenicu. Od tohto momentu sme boli lepším mužstvom. Do druhého polčasu sme išli s tým, aby sme súpera nepúšťali do šancí a streliť druhý gól. To sa nám podarilo v 52. minúte, kedy Caro opäť nádherne trafil spoza šestnástky. Od tejto minúty sme zápas ovládli a predviedli sme niekoľko pekných kombinačných akcii. Po jednej takejto streli gól Kučera v 61. minúte. Mrzí nás vylúčenie Štefanku po druhej žltej karte pätnásť minút pred koncom. S prehľadom sme zápas dohrali a vypracovali sme si ešte nejaké dobré šance, ktoré sme nevyužili. Chlapcov treba za predvedený výkon pochváliť a veriť, že ich to povzbudí do ďalších zápasov."

Odkaz na zápas: FK Senica U19 - FC Spartak Trnava U19

1. liga mladší dorast U17

FC Spartak Trnava - FK Senica   1:0 (1:0)

Zostava: Chropovský - Bocko, Šúrek, Halaj, Halabrín, Belko (60. Ďurák), J. Buchel, F. Buchel, Vyletel, Mego, Fila

Rudolf Bíly (tréner): "Do Trnavy sa cestovali bez dvojice hráčov (Rampáček, Gáth),ale s odhodlaním podať čo najlepší výkon. Pripravovali sme sa aj na ťažký terén, ktorý nám bohužiaľ veľmi nevyhovoval, pretože sme chceli hrať kombinačne a rýchlo po krajných vertikálach, čo terén znemožňoval. Zápas rozhodla už druhá minúta, kedy sme pri zakladaní útoku urobili chyby a strelu mimo brány súpera si nešťastne tečoval náš obranca do protipohybu brankára - 1:0. Ako sa ukázalo bol to jediný gól stretnutia. My sme počas celého prvého polčasu dominovali na ihrisku a vytvorili sme si tri-štyri gólové príležitosti, ale vždy nám chýbalo niečo navyše, aby sme dali vytúžený gól. Súper nás vôbec neohrozil a do priestoru brány nevystrelil ani jednu strelu. Druhý polčas už nebol síce tak kvalitný z našej strany ako ten prvý, ale i tak sme mali opäť tri 100% gólové príležitosti na strelenie gólu. Súper hrozil len rýchlym protiútokom čo naša obrana s kľudom a prehľadom riešila. Dnes musím povedať, že sme odohrali výborný zápas s množstvom pekných akcií a gólových príležitostí, ale futbal už je taký, častokrát krutý. Nemáme síce body ,ale teší ma výkon mužstva a dnes sme si zaslúžili bodovať."

Odkaz na zápas: FC Spartak Trnava U17 - FK Senica U17

1. liga mladší dorast U16

FC Spartak Trnava - FK Senica   3:0 (2:0)

Zostava: Magula - Osvald, Prelec, Kudla, Jankovič, Czikora, Vrajko (54. Koprna), Borúfka (75. Kadlečík), Phan (41. Čmarada), Blaha (67. Ihring), Hanáček

Jozef Uhlár (tréner): "S náročným terénom (prírodná tráva) sa obidve mužstvá vysporiadali. Technika niekedy neposlúchala vinou terénu a tak o bolo o bojovnosti. Domáci mali v tomto o niečo naviac. Rozhodol prvý polčas, keď v súboji Kudla s domácim útočníkom sa lopta dostala do siete - 1:0. Našu šancu slabou strelou zakončil Phan. V 12. minúte Prelec netakticky fauloval domáceho útočníka, ktorý premenil pokutový kop - 2:0. Strela Czikoru letela vedľa bránky. V 2. polčase sme hrali zodpovednejšie, domácich sme do čistej gólovky nepustili. Bohužiaľ naše niektoré sľubné akcie sme nedotiahli do finálnej časti. Strely Koprnu leteli tiež vedľa bránky. S takmer záverečným hvizdom rozhodcu sme inkasovali gól na 3:0, keď po rohovom kope 3 domáci hráči vleteli do brankára Magulu, gól rozhodca uznal, Magula musel absolvovať vyšetrenie v nemocnici."

Odkaz na zápas: FC Spartak Trnavas U16 - FK Senica U16

1. liga staší žiaci U15

FK Senica - FC Baník Prievidza   3:1 (1:0)

Zostava: Čermák - Lukáč, Hládek, Ladislav, Jurka, Škodáček, Bíly (48. Dobiaš), Surový (45. Režnák), Hegyi, Macho, Pavlovič (64. Vávra)

Stanislav Šturdík (tréner): "V prvom ostrom jarnom zápase sme nastúpili proti výbornému súperovi z Prievidze. Do zápasu sme vstúpili aktívne a už v 1. min. sme sa po štandardke a presnej strele Hegyiho ujali vedenia - 1:0. Paradoxne nám gól ublížil a herne to nebolo z našej strany optimálne. Chýbala väčšia ponuková činnosť, presnosť kombinácie. Hrali sme kŕčovito, slabo sme kombinovali a nenadviazali sme tak na kvalitné zápasy v príprave. Súper to využil a prehrával nás v strede ihriska, kde dvojica stredových hráčov Mažár, Oršula udávala rytmus hry. Dopĺňal ich v ľavej krajnej vertikále najlepší hráč súpera Hajnovič. Práve z ľavej strany nám hrozilo najväčšie nebezpečie. My sme sa síce dostali do viacerých dobrých streleckých možností (Macho, Hegyi, Pavlovič), ale ako som už spomínal chýbal nám pokoj na lopte, presná finálna kombinácia a väčší dôraz v poli aj vo vnútri 16-ky. Miesto hry po zemi sme často volili vysokú prihrávku, a preto viacero lôpt končilo u súperových obrancov a brankárovi. 2. polčas sme opäť začali aktívne s cieľom streliť druhý gól, ktorý by nás trochu upokojil. Podarilo sa nám to v 47. min, keď nám vyšiel prechod do ofenzívy, Jurka kolmou prihrávkou vysunul Hegyiho a ten skóroval po druhý raz v zápase - 2:0. Po tomto momente a aj preskupení a prestriedaní hráčov sme zlepšili herný prejav aj keď od optima to malo ďaleko. Definitívne sme zápas zlomili po peknej krídelnej akcii Hegyiho, ktorý presným centrom našiel Dobiaša a ten nemal problém loptu sklepnúť do siete - 3:0. Aktívny súper v závere zápasu po našej chybnej rozohrávke skorigoval na konečných 3:1. V dnešnom zápase sme spokojný s výsledkom, menej s herným prejavom. Chýbalo kvalitnejšie otváranie ofenzívy, presnosť v predfinálnej aj finálnej fáze, hre v niektorých fázach chýbala dynamika. Viacerí hráči zaostali za svojím herným štandardom a preto musíme v tréningovom procese naďalej tvrdo pracovať na odstránení nedostatkov."

Odkaz na zápas: FK Senica U15 - FC Baník Prievidza U15

1. liga starší žiaci U14

FK Senica - FC Baník Prievidza   1:0 (1:0)

Zostava: Demo - Hutta (50. Ďurica), Gaša, Barbirík, Bayerová (69. Halaš), Masár (69. Smoleňák), Wallner, Chlupík, Rýzek, Michalec, Kazsa

Jozef Joniak (tréner): "Zo začiatku sa zápas pre nás vyvíjal dobre, dali sme pekný gól zo štandardnej situácie vďaka K. Bayerovej. Po góle sa hra vyrovnala a hostia mali gólovú šancu, ale brankár Demo nás podržal. Druhý polčas hostia prevzali hru, boli dynamickejší, rýchlejší na lopte. Mali dve gólové šance, ktoré opäť brankár Demo vychytal. Na druhej strane sme mali čistú gólovú šancu, no Kasza trafil žrď, lopta sa odrazila k Masárovi, ktorý ju dorazil a brankár hostí ju vyrazil na roh. Pri konci zápasu, tréner hostí nezvládol emócie, hra sa kúskovala, čo pramenilo do vylúčenia dvoch hosťujúcich hráčov. S výsledkom sme spokojný a hráčom ďakujem za bojovnosť."

Odkaz na zápas: FK Senica U14 - FC Baník Prievidza

Podobné články
Mládež v akcii: U13-ka odchádza na turnaj do Leverkusenu

18.4. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: U19-ka proti Slovanu s bodom, U17-ka zdolala v dohrávke lídra súťaže