Mládež v akcii: U17-ka zdolala doma Trenčín

Zostava: Šnirc - Gáth, Bocko, Halaj, Halabrín, Rampáček, Belko (78. Pavlovič), F. Buchel (69. Fila), J. Buchel (73. Phan), Vyletel (80. Liška), Šúrek

Odkaz na zápas: FK Senica U17 - AS Trenčín U17

1. liga mladší dorast U16

FK Senica - AS Trenčín   0:2 (0:0)

Zostava: Opalek - Borúfka, Prelec, Jankovič (76. Kujovský), Čmarada (67. Koprna), Bogdalík (41. Kadlečík), Osvald (55. Vrajko), Czikora, Kudla, Mach, Blaha

Jozef Uhlár (tréner): "V zápase rozhodlo premieňanie šanci. Kým v prvom polčase to bol Blaha, ktorý po dôslednom atakovaní súpera nevyužil veľkú šancu, v druhom polčase dvakrát Čmarada, raz Borúfka, Kudlova hlavička letela tesne vedľa bránky. Nedáš-dostaneš platilo i tentokrát, keď hostia si v 1. polčase ešte nevypracovali žiadnu šancu, v závere stretnutia najskôr brankár Opalek vychytal hosťujúceho útočníka a ich hlavička letela nad bránkou, v 75. minúte po našom chvíľkovom zaváhaní v defenzíve sa ujali vedenia po strele spoza nášho obrancu. Naša snaha o vyrovnanie nebola úspešná a do našej otvorenej obrany si hostia poistili víťazstvo druhým gólom. Na rozdiel od predchádzajúceho stretnutia, keď sme si v Podbrezovej nevytvorili žiadnu gólovú šancu, tentokrát ich bolo päť, no zlyhali sme s ich premieňaním. Musíme na tom popracovať viac v tréningovom procese."

Odkaz na zápas: FK Senica U16 - AS Trenčín U16

1. liga starší žiaci U15

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FK Senica   1:3 (0:2)

Zostava: Čermák - Ladislav, Surový, Pavlovič, Jurka, Macho, Barcaj, Bíly, Vávra, Škodáček, Hegyi

Stanislav Šturdík (tréner): "Po sérii kvalitných zápasov bez bodového zisku sme v poslednom zápase veľmi chceli uspieť. Aj keď nám zostalo už len 10 zdravých hráčov do poľa, chalani sa zomkli a podali dobrý výkon odmenený víťazstvom. Musíme povedať, že úplne zaslúženým. Od začiatku sme začali aktívne, snažili sme sa diktovať tempo hry a loptu mať pod kontrolou. Aktívny vstup do zápasu sme okorenili pekným gólom Macha, ktorý strelou spoza 16-ky prekvapil domáceho brankára. Naša aktivita pokračovala a predviedli sme viacero pekných akcií. Gólom však skončila až nechytateľná strela Vávru v 27. min. Bol to najkrajší moment zápasu s exportným gólom. O pár minút mohol pridať ďalší, ale jeho strelu brankár vyrazil zo šibenice. Viacerými strelami sa o zakončenie pokúšali aktívni Macho a Hegyi, ale bez efektu. Hlavne Macho a Hegyi boli pre domácich veľmi nebezpeční. Výkonom sa pridal stále sa zlepšujúci Vávra. Aj druhý polčas sme chceli pokračovať vo výkone z prvej polovice zápasu. Domáci sa kombinačne ťažšie dostávali cez našu pozornú defenzívu a tak to skúšali dlhými loptami, ktoré však boli veľmi nepríjemné. Do zápasu sa dostali po spornej jedenástke za faul mimo 16-ky v 50. min - 1:2. Po góle sme museli ustáť aktívnejšiu desaťminútovku domácich. Podarilo sa nám to a naopak boli sme to my, ktorí sme mali množstvo šancí na strelenie ďalšieho gólu. Individuálne akcie Hegyiho skončili strelami do brankára alebo mimo. Nastrelili sme dvakrát tyč Macho, Vávra. Aktívny Vávra bol na konci ďalších akcií, ale ďalší gól z dobrých streleckých pozícií nedokázal streliť. Zápas sme tak definitívne spečatili v 68. min gólom Barcaja. Jesennú časť sme zakončili zaslúženým víťazstvom, čo nás veľmi potešilo. Našou úlohou v ďalších dňoch bude zlepšenie zdravotného stavu hráčov a pripraviť sa na halovú sezónu. V prechodnom období sa pokúsime o doplnenie kádra vhodnými typmi hráčov, ktorí vytvoria tak potrebnú zdravú konkurenciu v družstve."

Odkaz na zápas: FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble U15 - FK Senica U15