Mládež v akcii: U16-ka na medzinárodnom turnaji v Brne

15.01.2019 | Igor Tabiš

Futbalisti FK Senica U16 sa počas víkendu predstavili na medzinárodnom turnaji v Brne.

V dňoch 12. - 13.1.2019 sa futbalisti FK Senica U16 zúčastnili halového turnaja "O pohár hejtmana Juhomoravského kraja". V športovej hale Maloměřice v Brne si osem tímov rozdelených do dvoch skupín zmeralo svoje sily, išlo už o 17. ročník tohto tradičného turnaja. Na našich futbalistov čakalo v skupine trio súperov - domáca Zbrojovka Brno, Slovan Liberec a rakúsky celok SV Horn. Hrací čas zápasu predstavoval 2 x 15 minút. Do semifinále turnaja postupovali prvé dva tímy z oboch skupín.

Výsledky:

FK Senica - Zbrojovka Brno   2:5 (Halabrín, Borúfka)

FK Senica - Slovan Liberec   7:4 (Borúfka a Blaha po 2, Koprna, Vrajko, Čmarada)

FK Senica - SV Horn   2:7

Finálový zápas turnaja priniesol súboj českých mužstiev, Zbrojovka Brno vyzvala svojho rivala Slovan Liberec. Z celkového triumfu sa nakoniec tešili hráči Liberca, keď po remíze 7:7 triumfovali v penaltovom rozstrele a odniesli si domov trofej pre víťaza turnaja.

Jozef Uhlár (tréner): "Postup do semifinále nám ušiel v poslednom zápase s rakúskym Hornom, keď sme sa dopustili veľa individuálnych chýb, čo v zápase rozhodlo. So Zbrojovkou Brno sme zaspali úvod stretnutia, keď našu pasivitu súper využil na rýchle vedenie, naša výborná hra v druhom polčase nebola okorenená gólmi, aj keď sme si vypracovali veľa šancí. Najlepší výkon sme podali proti Libercu, ich hráči boli zaskočení našou aktívnou hrou a samozrejme aj gólmi. Veľká škoda, že sme tento výkon nezopakovali proti spomínanému Hornu. Aj keď začíname so zimnou prípravou, verím že chalani majú opäť skúsenosti, ktoré využijú v ďalších zápasoch."