Mládež v akcii: S výkonmi FK Senica U16 v jeseni spokojnosť

Mládež v akcii: S výkonmi FK Senica U16 v jeseni spokojnosť

14.12.2019 | Igor Tabiš

Jesennú časť sezóny majú za sebou aj futbalisti FK Senica U16. Podľa slov trénera Jozefa Uhlára chýbali mužstvu ešte k väčšej spokojnosti po prvej polovici sezóny 4 body.

Máte za sebou jesennú časť ligy - ako ju hodnotíte?

- Táto veková kategória prechádza zo žiackej do dorastu, takže našou úlohou s asistentom je zvládnuť s hráčmi tento prechod. Aj keď výsledky nie sú prvoradé, hráčov treba pripraviť hlavnej po futbalovej stránke. Jedni sa adaptujú rýchlejšie, iným to trvá trošku dlhšie a sú aj takí, ktorí to nezvládajú. Káder je v podstate stabilizovaný a vyrovnaný, takže príležitostí dostali hráči dosť. Ak by som mal hodnotiť jesennú časť známkami, bolo by to asi dobrý (3). Úroveň a nasadenie hráčov vo väčšine zápasov bola na dobrej úrovni. V posledných zápasoch to bolo ešte o stupienok lepšie.

Po 17 odohraných kolách má mužstvo na konte 16 bodov, za čo mu patrí v tabuľke 9. miesto - ako ste spokojný s týmto umiestnením?

- Ako som už spomínal, výsledky nie sú v tejto vekovej kategórii prvoradé. Samozrejme chalani bojovali o každý bod, no zistili, že iba drilom sa môžu posúvať ešte vyššie. Nie sme klubom, ktorý ukáže prstom na špičkového hráča z celého Slovenska a získa ho. Teší ma, že jadro je tvorené hráčmi so Senice a blízkeho okolia. Ak by sme mali o 4 body viac, s umiestnením by mohla byt ešte väčšia spokojnosť - reálne sme na to mali. Vo futbale a najmä v dorasteneckých súťažiach rozhodujú často detaily, v úvode súťaže sme na to doplatili. V záverečných zápasoch to už bolo lepšie.

Ktorý zápas chalanom v jesennej časti vôbec nevyšiel a naopak, s ktorým ste boli najviac spokojný?

- Istotne pre nás bolo sklamanie zo zápasu v Žiline, herne i výsledkovo (0:7) a čiastočne aj v Ružomberku (0:3). Väčším sklamaním bol zápas s Banskou Bystricou, napriek futbalovosti sme zhoreli v premieňaní šancí (1:1) a domáci zápas so Slovanom Bratislava (1:3), napriek tomu že sme viedli 1:0 a hodinu sme hrali o jedného hráča naviac, herne sme zápas nezvládali. Spokojnosť bola v domácich zápasoch, a to so Žilinou napriek prehre (1:2), no s fantastickou hrou v závere stretnutia a podobne aj doma s Ružomberkom (0:1), kde sme zahodili pokutový kop. Výborné zápasy sme odohrali v Dunajskej Strede (1:1) a v Podbrezovej (3:3), ešte spomeniem aj posledný domáci zápas s Nitrou (0:0).

Kde vidíte najväčšiu slabinu mužstva, v čom je naopak tento kolektív silný?

- Slabina mužstva je najmä v premieňaní gólových šancí, rovnako tak mužstvo nemá klasického zakončovateľa (Macho a Kudláč po 3 góly). Strelec zo žiackej súťaže Hegyi bol posunutý do kategórie U17. Kolektív je silný najmä v bojovnosti, neustále sa zlepšuje aj po hernej stránke. 

Aký bude harmonogram zimnej prípravy? Na čo sa počas zimnej prestávky zameriate v tréningoch najviac?

- S prípravou začíname 13.1.2020, zatiaľ všetko v domácich podmienkach, kde budeme využívať umelú trávu a samozrejme aj nafukovaciu halu, ktorá je v zime nenahraditeľná. Zameriame sa na všetky futbalové činnosti, patriace tejto vekovej kategórii, viac sa budeme venovať činnostiam vo finálnej fáze.

S akým cieľom pôjde mužstvo do jarnej časti súťaže?

- S cieľom, že lopta je guľatá, hrať sa dá s každým, zlepšovať sa v každej hernej činnosti a bodovo sa zlepšiť ako v jesennej časti súťaže.

Prípravné zápasy FK Senica U16 (časy jednotlivých zápasov budú upresnené):

18.1.2020 FC Spartak Trnava - FK Senica

25.1.2020 1.FC Slovácko - FK Senica

01.02.2020 Gyor (Maďarsko) - FK Senica

08.02.2020 FK Senica - FC Fastav Zlín

16.02.2020 FK Teplice - FK Senica /hrá sa v Uherskom Brode/

21.02.2020 FK Senica - FC Jihlava

 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce
Mládež v akcii: Víkendový program zápasov

Mládež v akcii: Víkendový program zápasov

25.9. | Redakce
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

21.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu