M. Kosorin o tvrdom údere: Vôbec nič si nepamätám

M. Kosorin o tvrdom údere: Vôbec nič si nepamätám

05.05.2014 | Milan Ondruš

Na dohrávku najvyššej dorasteneckej ligy (29.4.) v kategórii U19 Partizán Bardejov – FK Senica len tak ľahko nezabudne senický útočník Matej Kosorin. A to aj napriek tomu, že si zo zápasu príliš nepamätá.

Navonok nevinná situácia. V 35.min hádzali hosťujúci Seničania aut. Loptu si pýtal útočník Matej Kosorin. Po súboji padal nezavinene na zem. V tom okolo neho bežal gruzínsky útočník a Matejov spoluhráč Chechelashvili. Matejova hlava pri páde narazila na koleno gruzínskeho stredopoliara. Zhoda náhod. Pri nasledujúcich sekundách však zamrazilo mnohých. Matej padol nekoordinovane na zem a ostal ležať v bezvedomí. „Videl som, ako Maťo spadol na zem. V okamihu stratil vedomie a totálne sčervenal. Nebol to príjemný pohľad,“ opisuje Matejov spoluhráč Dominik Malý.

Našťastie, duchaprítomne sa zachoval hlavný arbiter Peter Ziemba. Zašprintoval k Matejovi a podal mu prvú pomoc. Po chvíli dobehol i senický masér Imrich Bajan a spoločne s hlavným rozhodcom zachránili Matejovi život. Vytiahli mu zapadnutý jazyk a stabilizovali. Po prevoze do nemocnice zistili lekári silný otras mozgu a drobné krvácanie do mozgu. Noc strávil Matej v bardejovskej nemocnici. „Vôbec nič si z toho nepamätám. Moje prvé spomienky mám až na nemocnicu, ako ma viezli na CT vyšetrenie. Nevedel som, kde som, kto som, čo som,“ hovorí o nešťastnej udalosti Matej Kosorin, ktorý je, našťastie, už fit a v domácej opatere. „Na tretí deň ma viezli domov. Operácia nebola ani nutná. Krvná zrazenina sa sama rozpustila. Obrovskou oporou boli pre mňa i rodičia, ktorí za mnou cestovali naprieč celou republikou. Teraz už je dobre. Hlava ma trocha ešte sem-tam pobolieva, ale už je to oveľa lepšie. Od lekárov mám naordinovaný úplný pokoj. Nechcem nič podceniť. Zdravie je prvoradé. Mamka je zdravotná sestra, tak určite na mňa dohliadne,“ usmieva sa Matej Kosorin.

Do konca dorasteneckej ligy ostávajú ešte 4 zápasy. Nateraz je otázne, či talentovaný futbalista FK Senica ešte pomôže svojmu tímu v záverečnom boji o dorastenecký titul. Matejov brat Jakub oblieka dres corgoňligovej Senice a nad svojim bratom drží ochrannú ruku. „Našťastie, dopadlo to, ako to dopadlo. Som za to veľmi rád. Bratovi želám skoré uzdravenie,“ hovorí Jakub a k podobnému želaniu sa pripája i celý FK SENICA!

 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Projekt

Projekt "Dajme spolu gól" pokračuje ďalej

13.2. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: U10 na miniturnaji, U12 na veľkom ihrisku

Mládež v akcii: U10 na miniturnaji, U12 na veľkom ihrisku

11.2. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Futbalisti U10 odohrali počas víkendu tri zápasy

Mládež v akcii: Futbalisti U10 odohrali počas víkendu tri zápasy

29.1. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu