Jozef Uhlár hodnotí jesennú časť nášho družstva do 14 rokov

Jozef Uhlár hodnotí jesennú časť nášho družstva do 14 rokov

15.12.2016 | Filip Holec

Tréner FK Senica U14 svoj hodnotenie rozdelil na hernú a výsledkovú časť

Jesennú časť žiackeho družstva by som v hodnotení rozdelil na dve časti. Prvá časť - futbalovo výsledková, druhá časť futbalovo - herná stránka. Výsledková časť je v podstate daná. Skončili sme na 8. mieste s počtom 16 bodov za 4 výhry, 4 remízy a 5 prehier s celkovým skóre 21:16. Najlepším strelcom bol Vrablic s 9 gólmi, druhý Hanáček strelil 3. Aj z tohto pohľadu vidieť, že mužstvu chýbali ďalší strelci. V 5 zápasoch sme nestrelili gól, ak keď príležitostí bolo dosť.

Po futbalovej stránke to bolo trošku zložitejšie. Bolo treba zvládnuť prechod z malého futbalu na už veľký. Futbal bol pre nich záťažou hlavne po kondičnej stránke. Myslím si, že po odohratí niekoľkých prípravných a majstrovských zápasov až na menšie výnimky to chlapci zvládli. Prípravu sme začali s 25-členným kádrom, ktorý sa postupne zúžil na 20. Výkonnostne slabší boli preradení do nášho B-čka v Čáčove.

V tréningovom procese sme sa zamerali, aby chlapci dokonale ovládali loptu po všetkých stránkach, čo však je dlhodobý proces, nebáť sa hrať 1-1. V prípravných zápasoch, ale aj majstrovských dostali všetci chlapci príležitosť hrať, aby sme našli optimálne posty pre každého z nich. Treba však povedať, že je to náročná a dlhodobá úloha nielen pre trénera, ale aj samotných hráčov. Skrátka dril, dril a ešte dril.

Po hernej stránke máme čo zlepšovať, ale aj napriek prehrám, ktoré si myslím, že v tomto veku nie sú až tak dôležité, sme odohrali dobré zápasy v Trnave, na Slovane i Interi, kde to bol asi náš najlepší herný výkon. Nevydarili sa nám zápasy doma s Trenčínom i s Nitrou, hlavne v 2. polčase. Ako som spomínal v úvode, strelili sme málo gólov, aj keď sme si vypracovali veľa šancí, horšie to bolo s ich premieňaním, hlavne proti slabším súperom ako Púchov a Myjava.

V jarnej časti chceme napredovať, okrem technickej stránky sa chceme venovať viac i taktickej stránke. V prvom rade chceme hrať futbal. Je to len na chlapcoch, treba však poctivo pracovať v tréningovom procese. Podmienky v Senici na ich futbalový rast majú vynikajúce.

 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

14.6. | Tomáš Nečas
Schaeffler cup 2018 úspešný aj pre našu akadémiu

Schaeffler cup 2018 úspešný aj pre našu akadémiu

12.6. | Tomáš Nečas
Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (22.T)

Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (22.T)

7.6. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu