Počas uplynulého víkendu získali tri body proti Podbrezovej futbalisti U19-ky a U17-ky.

1. liga starší dorast U19

FK Senica - FK Železiarne Podbrezová   3:2 (2:1)

Zostava: Chropovský - Kučera, Zula (82. Sekerka), Mihál, Biksadský, Parma, Totka, Caro (72. Horniak), Pochylý (70. Meňuš), Martišiak, Mička

Vladimír Včelka (tréner): "Prvý polčas sa hral veľmi dobrý futbal. Hostia sa ujali vedenia v 8. min po rohu a chybe našej defenzívy. Nám sa podarilo vyrovnať v 13. min po akcii Cara skóroval Martišiak. Potom sa akcie striedali na obidvoch stranách a obidve mužstvá si vytvorili viacero dobrých príležitostí. V 40. min sme sa ujali vedenia z penalty, ktorú premenil Martišiak. Druhý polčas sa hral vyrovnaný zápas do 60. min, odkedy prebralo hru hosťujúce mužstvo. Nám vypadol stred poľa a mali sme problémy v defenzíve. Súperovi sa podarilo vyrovnať v 60. min po zaváhaní našej obrany. Podbrezová si vytvorila niekoľko príležitostí, ktoré však nepremenila, a tak prišiel trest z našej strany. V 90. min zostal Mička zabudnutý za obranou, išiel sám na bránu a skóroval na 3:2. Víťazstvo a tri body nás potešilo."

Odkaz na zápas: FK Senica U19 - FK Železiarne Podbrezová U19

1. liga mladší dorast U17

FK Železiarne Podbrezová - FK Senica   1:2 (0:2)

Zostava: Šnirc - Gáth, Bocko, Belko (79. Pavlovič), F. Buchel, Halaj, Halabrín, Fila (70. Phan), Vyletel, J. Buchel, Šúrek

Rudolf Bíly (tréner): "Do Podbrezovej sme cestovali s cieľom bodovať. Vedeli sme že nás čaká kvalitný súper s pevnou defenzívou a celý týždeň sme sa pripravovali hlavne na prekonanie súpera v krajných vertikálach, kde sme videli cestu za úspechom. Snažili sme otvárať krajné línie s nábehmi krajných obrancov so spoluprácou krajných útočníkov. V 1. polčase sme si vytvorili štyri gólové príležitosti, z ktorých sme dali krásne dva góly (F. Buchel, Vyletel) práve po nádherných herných kombináciách v krajných priestoroch. Druhý polčas sme mali ešte kvalitnejší a štyri gólové príležitosti sme síce nedokázali vo finalizácii premeniť na gól, hlavne Belko, ale i tak som bol spokojný s výkonom a herným nasadením. Chlapcom gratulujem k víťazstvu a čakajú nás ešte tri kolá do konca jesennej časti, v ktorých by sme chceli získať čo najviac bodov pred zimnou prestávkou a pobiť sa o čelo tabuľky."

Odkaz na zápas: FK Železiarne Podbrezová U17 - FK Senica U17

1. liga mladší dorast U16

FK Železiarne Podbrezová - FK Senica   1:0 (0:0)

Zostava: Odráška - Borúfka, Prelec, Jankovič (70. Kujovský), Čmarada (61. Bogdalík), Vrajko (64. Koprna), Osvald, Czikora, Kudla, Blaha, Kadlečík (41. Hanáček)

Jozef Uhlár (tréner): "V bojovnom zápase dominovala hlavne defenzíva u oboch mužstiev. Hralo sa síce hore dolu, ale gólových šancí bolo menej. Domáci to skúšali aj dlhými loptami na svojich rýchlych krídelných hráčov, no s ich strelami si poradil brankár Odráška. V prvom polčase nedokončil Borúfka sľubnú šancu a Kadlečíkova strela letela vedľa domácej bránky. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domácu snahu o strelenie gólu sa nám darilo eliminovať až do 70. minúty, keď využili našu zlú rozohrávku a tesne pred pokutovým územím prišlo k stretu nášho obrancu a domáceho útočníka, čo rozhodca posúdil ako pokutový kop a domáci sa ujali vedenia 1:0. Ukázalo sa, že to bol ich víťazný gól. Vyrovnávajúci gól sa nám nepodarilo streliť. Sklamali sme hlavne v útočnej fáze, bez strelenia gólu sa ťažko boduje. Väčšia spokojnosť je s prístupom hráčov k zápasu i dodržania stanovenej taktiky a úloh dané v zápase."

Odkaz na zápas: FK Železiarne Podbrezová U16 - FK Senica U16