Bod pre našu U19-ku zachránil v Poprade striedajúci žolík

Bod pre našu U19-ku zachránil v Poprade striedajúci žolík

13.10.2018 | Igor Tabiš

Zverenci trénera Vladimíra Včelku získali na ihrisku posledného mužstva súťaže bod.

V desiatom kole cestovali futbalisti našej U19-ky na východ, konkrétne do Popradu. Proti súperovi, ktorý získal v doterajšom priebehu súťaže jediný bod chceli jednoznačne bodovať. Diváci na štadióne pod Tatrami v prvom polčase gól nevideli, ten prišiel až po zmene strán. Domáci sa pretlačili až do nášho pokutového územia, kde boli nedovolene zastavení. Hlavný rozhodca ukázal na biely bod, futbalisti Popradu nariadenú penaltu premenili a išli do vedenia. 

"Zápas bol veľmi ťažký. Po každej stránke bol náš súper veľmi namotivovaný, keďže potreboval naplno bodovať. Nám sa proti tomu presadzovalo veľmi ťažko, domáci boli silný na lopte a v osobných súbojoch," priznal po zápase Erik Zula. Práve on sa stal v zápase zlatým žolíkom, keď ho tréner v 80.minúte poslal na ihrisko za nepriaznivého stavu v náš prospech. Po niekoľkých desiatkách sekúnd ofenzívny hráč FK Senica strelil gól a vyrovnal stav zápasu na konečných 1:1. "Pocity boli veľmi pekné, boli o to krajšie, že sme získali bod na ihrisku súpera. Momentálne potrebujeme každý bod. Mne osobne sa tak rýchly gól ešte nepodarilo streliť, preto som bol z toho veľmi šťastný," vysvetlil futbalista, ktorý oblieka dres s číslom 11.

Po prehre 2:0 v Trnave nadviazali naši futbalisti na bod, ktorý získali v 8.kole pri domácej remíze proti Dunajskej Strede. Sedem z doterajších ôsmich bodov dokázali zverenci Vladimíra Včelku získať pri zápasoch na ihriskách súperov. Na prvú domácu výhru v tejto sezóne naši mladíci stále čakajú. "Je veľmi ťažké k tejto štatistike niečo povedať, potrebujeme získavať body nielen vonku, ale aj doma. Veľakrát to je iba o šťastí a drobných chybách, od ktorých sa následne odvíja celý zápas. Všetci veríme, že v sobotu to doma proti Žiline prelomíme a získame prvé tri body aj na domácom ihrisku," uzavrel Erik Zula.

 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: U19-ka zdolala favorita rozdielom triedy, víťazne aj starší žiaci

Mládež v akcii: U19-ka zdolala favorita rozdielom triedy, víťazne aj starší žiaci

18.3. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych mužstiev

Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych mužstiev

14.3. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: U12 v príprave, U10 v nafukovačke

Mládež v akcii: U12 v príprave, U10 v nafukovačke

11.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu