Premiéra v reprezentačnom výbere Slovenska

Premiéra v reprezentačnom výbere Slovenska

31.08.2020 | Redakce

Reprezentačnú premiéru majú za sebou dvaja členovia FK Senica - tréner Rudolf Bíly a útočník Marcel Masár.

Počas uplynulého týždňa absolvovali reprezentačné povinnosti dvaja členovia nášho klubu - tréner FK Senica U17 Rudolf Bíly a útočník U17-ky Marcel Masár. Pre oboch to bola premiérová skúsenosť v reprezentačnom výbere Slovenska do 16 rokov. 

"Pocity z prvého zrazu v pozícii asistenta trénera sú skvelé. Privítal ma skvelý realizačný tím na čele s hlavným trénerom Branislavom Fodrekom. Pracovať s chalanmi v tejto vekovej kategórii je radosť no zároveň obrovská zodpovednosť," vysvetľuje na úvod Rudolf Bíly, ktorý sa stal novým asistentom trénera Branislava Fodreka v reprezentačnom výbere Slovenska do 16 rokov.

Pre dlhoročného trénera našej akadémie pôjde o novú no zároveň časovo náročnú výzvu - zladiť trénerské povinnosti na klubovej a reprezentačnej úrovni:

"Uvedomujem si, že takáto ponuka neprichádza každý deň, pre každého mládežníckeho trénera je pocta pôsobiť na takomto poste. Rozhodnutie padlo takmer okamžite, potreboval som však súhlas od vedenia FK Senica. Tento súhlas som nakoniec dostal, moje rozhodnutie bolo o to jednoduchšie a motivujúce. Práca v FK Senica U17 je pre mňa prvoradá, uvedomujem si, že to bude časovo náročné, svoju prácu v klube budem robiť tak ako doteraz - zodpovedne. V prípade mojej neprítomnosti ma v tréningovom procese plnohodnotne zastúpi môj asistent Jozef Joniak."

Premiérová nominácia do reprezentačného výberu Slovenska do 16 rokov prišla aj pre talentovaného útočníka FK Senica U17 Marcela Masára. Šikovný zakončovateľ (ročník narodenia 2005) prišiel do nášho klubu počas tohto leta zo Skalice, napriek mladému veku pravidelne nastupuje za mladší dorast do 17 rokov.

"Pocity z reprezentačného zrazu sú výborné, spoznal som nových spoluhráčov ale aj trénerov. Každá jedna nominácia do reprezentácie poteší, zároveň ma to motivuje, aby som na sebe naďalej tvrdo pracoval. Zraz som si užil naplno, trénovali sme dvojfázovo na kvalitnom ihrisku, prostredie v Šamoríne je krásne, podmienky na trénovanie boli vynikajúce. Pre mňa to bolo opäť niečo nové," dodáva na záver Marcel Masár.

 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

21.1. | Redakcia
Akadémia: U7 štartuje tréningový proces

Akadémia: U7 štartuje tréningový proces

21.9. | FK Senica
Akadémia: U6 odštartuje tréningový proces

Akadémia: U6 odštartuje tréningový proces

3.9. | FK Senica

Copyright © 2022 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu