Mládež v akcii: Náročná jeseň pre FK Senica U17

Mládež v akcii: Náročná jeseň pre FK Senica U17

10.12.2019 | Igor Tabiš

Futbalisti FK Senica U17 majú za sebou náročnú jesennú časť, v ktorej sa im nepodarilo naplniť očakávania, s ktorými vstupovali do tohto ligového ročníka. Tréner Rudolf Bíly hodnotil posledný súťažný polrok.

Ako hodnotíte prvú polovicu sezóny?

- Jesennú časť hodnotím z dvoch strán. Na jednej z pohľadu výsledkov ako neúspešnú, pretože sme nesplnili cieľ a očakávania, ktoré sme si pred sezónou nastavili čo sa týka postavenia v tabuľke. Zisk 10 bodov je veľmi málo, s čím sme samozrejme veľmi nespokojní. Na druhej strane ma potešili výkony vo viacerých zápasoch, kde nám však chýbala potrebná kvalita a častokrát aj športové šťastie.

V porovnaní s minulou sezónou sa musíme uspokojiť iba s 11.miestom v tabuľke. V čom možno hľadať príčiny?

- Príčin je viacero a samozrejme nie len mňa, ale rovnako tak aj chalanov trápi postavenie v tabuľke. Nechcem sa vyhovárať, vypadlo nám však bohužiaľ viacero hráčov či už v lete, ale najmä počas sezóny. Dlhodobo zranení sú Dibusz a Osvald, ktorí neboli k dispozícii posledné tri mesiace. Rovnako musím priznať, že kvalita a sinusoida výkonov nebola na potrebnej výkonnostnej krivke, akú by sme si predstavovali a preto musíme v zimnom prípravnom období popracovať na doplnení a skvalitnení kádra na viacerých postoch.

Počas jesennej časti sa mužstvo radovalo z troch bodov iba v dvoch prípadoch. V jednom z nich to bolo po víťazstve nad tretím mužstvom tabuľky - MŠK Žilina. Bol to váš najlepší výkon v jesennej časti?

- Áno, išlo o jeden z vydarenejších zápasov, ale tých sme paradoxne mali viacero. Nedokázali sme ich výsledkovo dotiahnuť do víťazných koncov.

Na čom musí mužstvo počas zimnej prestávky najviac zapracovať?

- Musíme v prvom rade doplniť káder na postoch stredných obrancov, stredných stredových hráčov a aj klasickú "deviatku", ktorá nám veľmi chýba.

Aký je program zimnej prípravy čo sa týka tréningov a prípravných zápasov?

- Prípravu začíname 13.1.2020 a na programe je množstvo prípravných zápasov prevažne s českými mužstvami. Taktiež plánujeme predsezónne sústredenie v Uherskom Hradišti, takže chceme urobiť maximum pre zlepšenie výsledkov ale aj výkonov v majstrovských zápasoch.

S akým cieľom budete vstupovať do jarnej časti súťaže?

- Nechceme mať sny ale reálne ciele, ktoré budú splniteľné. Môj osobný cieľ je získať 20 bodov a skončiť do 8.miesta. Či sa nám tento cieľ podarí zrealizovať, to už záleží iba od nás.

 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Začiatok letnej prípravy pre dorastenecké mužstvá

Začiatok letnej prípravy pre dorastenecké mužstvá

25.6. | Redakce
Zmena uhrádzania členského pre hráčov akadémie klubu

Zmena uhrádzania členského pre hráčov akadémie klubu

18.6. | Redakce
Mladé pušky so súťažným debutom: Mráz, Martišiak, Kučera, Buchel a ďalší

Mladé pušky so súťažným debutom: Mráz, Martišiak, Kučera, Buchel a ďalší

17.6. | Jozef Komorný

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu