Mládež v akcii: FK Senica U12 má za sebou úspešnú jeseň

Mládež v akcii: FK Senica U12 má za sebou úspešnú jeseň

05.12.2019 | Igor Tabiš

Futbalisti FK Senica U12 majú za sebou v lige úspešnú jesennú časť. Zverencom trénerskej dvojice Rastislav Reha - Zdeno Filípek patrí v tabuľke 5. miesto iba so šesťbodovou stratou na lídra súťaže.

Ako hodnotíte jesennú časť súťaže?

- S priebehom jesennej časti sme doposiaľ spokojní, hodnotíme ju pozitívne. Odohrali sme 12 zápasov (9 výhier, 3 prehry) a ďalšie 3 zápasy nás čakajú v jarnej časti, potom bude nasledovať rozdelenie súťaže na dve skupiny. V zápasoch sme sa snažili prezentovať peknou, rýchlou a kombinačnou hrou, čo si myslíme, že sa nám vo väčšine zápasov darilo - chlapci podávali výborné výkony. Pre nás je však dôležitý tréningový proces, kde chlapci usilovne trénujú, no stále vidíme obrovské rezervy, na ktorých sa snažíme neustále pracovať a veríme, že vydarená jesenná časť bude veľkou motiváciou pre chlapcov i v nasledujúcich tréningoch a zápasoch.

Po 12 odohraných kolách patrí chalanom v tabuľke 5. miesto, pričom na vedúcu dvojicu ŠK Slovan Bratislava a FC Nitra máme iba šesťbodovú stratu. Očakávali ste pred štartom podobný scenár?

- Toľkým bodom sme určite radi a chalanov to neustále motivuje, no výsledky a body sú pre nás ako som už spomínal iba bonusom. Prioritou sú najmä individuálne výkony a prístup chlapcov k zápasom. Veľa zápasov má na kategóriu U12 vynikajúcu úroveň a pre nás je len výhoda, že sa môžeme porovnávať s mužstvami ako Slovan Bratislava, Trenčín, Nitra, Trnava, Dunajská Streda, Petržalka, kde je veľké množstvo talentov a chlapci tak majú možnosť absolvovať náročné zápasy, ktoré ich posúvajú vpred.

S ktorým zápasom ste po jesennej časti spokojný najviac a naopak výkon, v ktorom zápase vás potešil najmenej?

- Určitú spokojnosť môžeme vyjadriť takmer v každom, no najviac sme spokojní so zápasmi s Trnavou, Trenčínom a Dunajskou Stredou, ktoré mali obrovskú obojstrannú kvalitu i emóciu a o víťazovi sa rozhodovalo v posledných sekundách. Naopak nepotešil nás najmä prvý polčas so Slovanom Bratislava, kde sme k zápasu pristúpili veľmi zle, súper takých kvalít to dostatočne potrestal.

Na domácej pôde prehralo mužstvo iba jediný zápas - proti lídrovi súťaže Slovanu Bratislava. Ak by sme brali do úvahy iba tabuľku domácich zápasov, môžeme sa dokonca pýšiť prvým miestom. Teší vás táto štatistika?

- Tabuľku sledujeme, dôležité ale je, že sa chlapci snažia podávať maximálne výkony na každom jednom zápase a samozrejme v tréningu. V takom veku nemôžeme pozerať na to, či hráme doma alebo vonku. Dôležitý je prístup k zápasu a samotný výkon chlapcov.

Aký program čaká na chalanov počas zimnej prestávky?

- Počas zimnej prípravy nás čaká pestrý a kvalitný program s množstvom tréningov, zápasov predovšetkým v domácich podmienkach. Cez jarné prázdniny vycestujeme vlakom na 5-dňové sústredenie do Púchova. V zápasoch sa opäť stretneme s kvalitnými súpermi zo Slovenska, Česka a Maďarska. Ďalej nás v priebehu polroka čaká prechod z malej formy ihriska na veľké a zo systému 6+1 na 10+1, čomu sa začneme v tréningovom procese postupne venovať.

S akými cieľmi budete vstupovať do jarnej časti súťaže?

- Našim cieľom v súťaži je podávať stabilné výkony, prezentovať sa dobrým herným prejavom, streliť ešte viac gólov a samozrejme sa chceme pobiť ešte o čo najlepšie výsledky v nasledujúcich zápasoch a vybojovať čo najlepšie umiestnenie.

Ako sa formovalo mužstvo na novú sezónu? Čo je najťažšie pre chalanov, ktorí musia zvládnuť prechod z prípraviek k mladším žiakom?

- Počas leta sa do tímu pripojilo až päť nových chlapcov - Michal Jankových (Myjava), Roman Horný (Gbely), Maximilán a Alexander Dohnálkovci (Holíč) a Adrián Berta (Mor. Sv. Ján). V mužstve zvýšili konkurenciu, ktorá je v tomto veku veľmi dôležitá a sú obrovským prínosom pre kolektív. Najviac nás však teší počet, v akom sa chlapci pravidelne zúčastňujú tréningových jednotiek a samozrejme výkony a prístup v tréningoch, ale aj v zápasoch. Veľa z nich je naozaj veľmi pracovitých a cieľavedomých. Prechod z prípravky k žiakom je náročný najmä po fyzickej stránke. Hra je zasa o niečo rýchlejšia, vyskytuje sa viac osobných súbojov a samotní hráči sú už kondične, technicky a takticky na výkonnostne väčšej úrovni.

 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Začiatok letnej prípravy pre dorastenecké mužstvá

Začiatok letnej prípravy pre dorastenecké mužstvá

25.6. | Redakce
Zmena uhrádzania členského pre hráčov akadémie klubu

Zmena uhrádzania členského pre hráčov akadémie klubu

18.6. | Redakce
Mladé pušky so súťažným debutom: Mráz, Martišiak, Kučera, Buchel a ďalší

Mladé pušky so súťažným debutom: Mráz, Martišiak, Kučera, Buchel a ďalší

17.6. | Jozef Komorný

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu