Rudolf Bíly: Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem

Rudolf Bíly: Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem

24.06.2019 | Igor Tabiš

Futbalisti FK Senica U17 ukončili uplynulý ligový ročník na skvelom 4. mieste. S trénerom mužstva Rudolfom Bílym sme v rozhovore zhodnotili minulú sezónu.

Ako hodnotíte jarnú časť ligovej sezóny 2018/19? 

- Jarnú časť sezóny, tak ako aj celú sezónu hodnotím veľmi kladne z pohľadu výkonnosti a výsledkov. Dokázali sme splniť jeden z dvoch vytýčených cieľov, skončiť do 4. miesta, i keď v kútiku duše sme túžili hrať o 3. miesto. K tomu nám však chýbalo naplniť druhý cieľ, a to získať 60 bodov, ktoré by nám túto pozíciu zaručili. Aj napriek tomu sme šťastní za to, čo sme v tejto silnej konkurencii mužstiev dokázali.

Po jarnej časti sa podarilo udržať 4.miesto v tabuľke, pred Ružomberkom sme finišovali so 4-bodovým náskokom. Tieto štatistiky musia určite tešiť...

- Samozrejme, spokojnosť je obrovská. Cením si hlavne fakt, že sme to dokázali s tak veľmi úzkym kádrom. Počas sezóny nám dlhodobo vypadli zranení hráči (Hlaváč, Liška, Gáth), niektorí skončili v našom klube počas sezóny a v posledných siedmich zápasoch sme pravidelne vypomáhali aj U19-ke, kde chodili dvaja až štyria hráči. Takmer celú jarnú časť to ťahalo dvanásť - trinásť hráčov a z tohto pohľadu som šťastný, že sme to hlavne fyzicky zvládli a teším sa, že sme dokázali to, čo sme dokázali a to je skončiť na 4. mieste pred Ružomberkom, Trenčínom, Dunajskou Stredou či Trnavou. Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem za poctivú a ukážkovú reprezentáciu našej akadémie.

Z pohľadu víťazstiev bola jarná časť ale výsledkovo slabšia, ako jesenná časť ligy. Čomu to pripisujete?

- Áno bola, to priznávame. Ešte dnes nás mrzia straty bodov hlavne s mužstvami zo spodných priečok tabuľky (Poprad, Podbrezová, Trnava, Michalovce). Pokiaľ by sme dokázali zvládnuť aj tieto zápasy, tak dnes nám tu gratulujete k druhému miestu (smiech). Mrzí nás to, zároveň však posúva vpred s výzvami a odhodlaním.

Ako ste spokojný s výkonmi hráčov, ktorí prišli do mužstva počas zimnej prestávky?

- Do mužstva prišli v zimnej príprave iba dvaja hráči - Kiko Mego a Dávid Ďurák, ktorí svojim prístupom a hernými výkonmi potešili a vybojovali si stabilné miesta v našej zostave. Títo dvaja chlapci boli zároveň jediní hráči, ktorí neprešli našou akadémiou od prípraviek a to je ďalšie pozitívum, že dokážeme konkurovať tým najlepším s našimi odchovancami. 

Hráči, ktorí patrili v mužstve k oporám budú v novej sezóne nastupovať v drese U19-ky. Do akej miery bude náročné nahradiť hráčov akými boli Jakub Buchel, Filip Buchel, Viktor Šúrek či Martin Vyletel?

- Áno, bude to pre mňa ako trénera veľmi náročné, nahradiť také hráčske ale i mentálne osobnosti, akými boli títo všetci chlapci z U17-ky, ktorých som trénoval dlhšiu dobu. Od leta však preberám ročník narodenia 2003 a zostávam pracovať v kategórii U17. Uvidíme, kam dokážeme s mojim asistentom posunúť tento ročník. Chlapcom prajem v kategórii U19 veľa šťastia, športových a osobnostných úspechov a som presvedčený, že väčšina sa presadí a dokážu spolu, že sú fantastický ročník a hráči.

Naopak, na ktorých hráčov sa budete od novej sezóny spoliehať najviac?

- Ako som už spomínal, preberáme ročník 2003, ktorý taktiež dokonalo poznám a viem, kde nás tlačí topánka a čo potrebuje toto mužstvo. Popravde už asi mesiac pracujeme s asistentom a športovým riaditeľom mládeže Milanom Suchým, na doplnení kádra vhodnými hráčmi, ktorých som si vytypoval a prinesú do mužstva potrebnú kvalitu a najmä konkurenciu. Zostáva so mnou Gabriel Halabrín, ktorého sme mali celý rok v U17, práve on by mal byť osobnosťou a ťahúňom na ihrisku ale i mimo neho.

S akým cieľom budeme vstupovať do novej sezóny?

- Ciele (smiech). Osobne mám nejaké sny, ktoré by som rád s mužstvom pretavil do reálnych cieľov, dajte nám ale mesiac prípravy a potom vám poviem reálne ciele a možnosti tohto mužstva. Treba si uvedomiť, že v kategórii U16 sa pripravovali a neboli pod tlakom výsledkov, no v U17-ke už budeme spoliehať aj na výsledky a hlavne herné výkony.

Aký je program letnej prípravy?

- Prípravu začíname 10.7.2019 (streda) o 16:00 h, kde by sa mi malo hlásiť približne dvadsať hráčov a traja brankári. Prípravu absolvujeme v domácich podmienkach a na zápasy budeme cestovať hlavne na Moravu, kde sa stretneme s Jihlavou, Hradcom Králové, Libercom, Gyorom, Brnom a Petržalkou. Pred prvým majstrovským zápasom vycestujeme na herné mini sústredenie do známeho strediska v Uherskom Hradišti.

 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis mládežníckych družstiev

Mládež v akcii: Výsledkový servis mládežníckych družstiev

3.8. | Redakce
Mládežnícke mužstvá v letnej príprave

Mládežnícke mužstvá v letnej príprave

2.8. | Redakce
Mládežnícke mužstvá v letnej príprave

Mládežnícke mužstvá v letnej príprave

30.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu