Mládež v akcii: U19 čaká na turnaji v Nemecku medzinárodná konfrontácia

Mládež v akcii: U19 čaká na turnaji v Nemecku medzinárodná konfrontácia

06.06.2019 | Igor Tabiš

V termíne od 08.06. - 10.06. sa futbalisti FK Senica U19 zúčastnia medzinárodného turnaja v nemeckom Plattenhardte.

Už zajtra cestujú futbalisti FK Senica U19 do Nemecka, kde sa zúčastnia 49.ročníka medzinárodného turnaja organizovaného klubom TSV Plattenhardt. Na zverencov Vladimíra Včelku čakajú v základnej skupine tri zápasy, v ktorých vyzveme mužstvá UBK Breidablik, SSV Reuntlingen a FK Jablonec. 

"Na turnaj pocestujeme s cieľom dobre reprezentovať nielen náš klub, ale aj slovenský futbal. V zápasoch očakávame dobrú konfrontáciu s inými futbalovými školami, sami sme zároveň zvedaví, akým futbalom sa budú naši súperi prezentovať," prezradil pred blížiacim sa turnajom tréner FK Senica U19 Vladimír Včelka.

Skupina číslo dva je obsadená mužstvami FC Thun, PEC Zwolle, TSG Balingen a domácim celkom TSV Plattenhardt. Z celkového počtu ôsmich tímov postúpia do semifinále dve najlepšie mužstvá oboch skupín. Hrací čas turnaja predstavuje 2x25 minút. Naše mužstvo bude jediným zástupcom zo Slovenska. V minulosti dokázal tento turnaj vyhrať aj zástupca zo Slovenska - MFK Ružomberok a ŠK Slovan Bratislava. 

“V minulosti sme sa pravidelne zúčastňovali medzinárodných turnajov. Vzhľadom k tomu, že našim mužstvám chýba tento typ medzinárodnej konfrontácie sme sa rozhodli k tomu opätovne vrátiť. Chceli by sme, aby naše mužstvá z akadémie absolvovali viac takýchto turnajov. Keď prišla ponuka z Nemecka, neváhali sme aj vzhľadom k tomu, že nás tam čakajú kvalitní súperi," uviedol športový riaditeľ mládeže FK Senica Milan Suchý.

“V skupine máme zaujímavých súperov. Breidablik je jedno z najlepších mládežníckych mužstiev na Islande. Čaká nás fyzicky veľmi disponovaný súper. Svoju kvalitu budú mať aj prvoligové mužstvá - švajčiarsky FC Thun a holandský PEC Zwolle. Netreba zabúdať ani na FK Jablonec či SSV Reuntlingen, s ktorými sa stretneme v základnej skupine," vysvetľuje ďalej športový riaditeľ mládeže FK Senica, ktorý zároveň dodáva: "Mužstvo sme zložili z ročníkov 2001 a 2002. Ide o chalanov, ktorí by mali tvoriť budúcoročný káder U19. Vzhľadom k neskoršiemu termínu turnaja je to zároveň výborná príležitosť, aby sa mužstvo po tejto stránke dalo dokopy a zohralo.”

Program zápasov:

08.júna (sobota) FK Senica - UBK Breidablik (11:30), FK Senica - FK Jablonec (18:00)

09.júna (nedeľa) FK Senica - SSV Reuntlingen (14:30)

 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis mládežníckych družstiev

Mládež v akcii: Výsledkový servis mládežníckych družstiev

3.8. | Redakce
Mládežnícke mužstvá v letnej príprave

Mládežnícke mužstvá v letnej príprave

2.8. | Redakce
Mládežnícke mužstvá v letnej príprave

Mládežnícke mužstvá v letnej príprave

30.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu