Mládež v akcii: Neuveriteľný obrat U13-ky v závere zápasu

Výsledkový servis mládežníckych družstiev FK Senica.

1. liga starší dorast U19

FK Senica - AS Trenčín   0:2 (0:1)

Zostava: Kováč - Bocko, Mihál, Horniak, Biksadský, Lichý, Totka, Mička, Štefanka, Meliš, Martišiak

Vladimír Včelka (tréner): "Prvý polčas sme začali s veľkým rešpektom a trochu ustráchane.  Povedali sme si, že budeme súpera atakovať už pri rozohrávke a to sa nám nedarilo. Trenčín bol o niečo futbalovejší a mali viacej z hry. Inkasovali sme zbytočný gól po štandardke, kedy sme neboli dôsledný pri bránení súperových hráčov. Druhý polčas sa zmenil, boli sme viacej na lopte a darilo sa nám aj atakovať súperovu rozohrávku. Vytvorili sme si niekoľko dobrých príležitostí, ktoré sme bohužiaľ nepremenili. Súper nás potrestal druhým gólom, keď už sme hrali vabank. Chlapci hlavne druhý polčas predviedli, že vedia hrať futbal a dúfam, že to prenesú do ďalších zápasov. Škoda nepremenených šancí, výsledok mohol byť iný."

Odkaz na zápas: FK Senica U19 - AS Trenčín U19

1. liga mladší dorast U17

AS Trenčín - FK Senica   2:1 (2:1)

Zostava: Šnirc - Mego, Halaj, Halabrín, Šúrek, Rampáček, J. Buchel, F. Buchel, Vyletel, Fila (65. Liška), Ďurák (41. Belko)

Odkaz na zápas: AS Trenčín U17 - FK Senica U17

1. liga mladší dorast U16

AS Trenčín - FK Senica   2:0 (2:0)

Zostava: Opalek - Phan (68. Bogdalík), Borúfka, Prelec, Jankovič, Koprna (41. Blaha), Hanáček, Vrajko (41. Ihring), Osvald, Czikora, Kudla

Jozef Uhlár (tréner): "V zápase sme sa chceli vyvarovať individuálnych defenzívnych chýb, no bohužiaľ sa dve v prvom polčase vyskytli, keď sme nedokázali prerušiť sólo domáceho útočníka od autovej čiary a v druhej chybe sme inkasovali po rohovom kope. Naše dve propagačné strely nemohli ohroziť domáceho brankára. Po prestriedaní v útočnej formácii sme ožili, niekoľko dobrých situácií sme nedotiahli do finálnej fázy. Domáci boli futbalovejší, čisté gólové šance si už však nevypracovali, s ich strelami si poradil brankár Opalek."

Odkaz na zápas: AS Trenčín U16 - FK Senica U16

1. liga starší žiaci U15

FC Petržalka - FK Senica   1:3 (0:1)

Zostava: Čermák - Lukáč, Pavlovič, Ladislav, Krč (60. Hladek), Škodáček, Bíly (66. Vávra), Jurka, Hegyi (67. Barcaj), Macho, Dobiaš (36. Surový)

Stanislav Šturdík (tréner): "Vo výbornom stretnutí s kvalitným družstvom sme vybojovali cenné víťazstvo. Od úvodu sa hralo vo vysokom tempe, obidve družstvá sa snažili o ofenzívny herný prejav. Bolo zrejmé, že družstvo, ktoré prvé strelí gól, bude na koni. A boli sme to my, keď nás poslal v 9. min do vedenia Hegyi. Po góle sme hrali aktívne, výborne pracovala stredová formácia (Škodáček, Bíly, Jurka), z čoho ťažila naša ofenzíva. Darilo sa nám kombinovať a hroziť domácim rýchlym prechodom do ofenzívy. Úplne ideálne nefungovala naša ľavá vertikála, kde herne nešlo Dobiašovi. Domáci potvrdzovali, že budú tvrdým orieškom a v druhej polovici polčasu boli veľmi nepríjemný. Dôležitý moment sa odohral v 39. min, keď nás do dvojgólového vedenia mohol poslať Macho, ale nevyužil 11-ku a následne ani Jurka dorážku. Súper sa dostal do zápasu vyrovnávajúcim gólom hneď po prestávke a v tejto fáze mal herne navrch. Potvrdili sme však, že sme skúsené družstvo a túto fázu zápasu sme aj napriek menšej ofenzívnej aktivite ustáli. Veľmi dôležitý bol druhý gól Hegyiho v 46. min, ktorý naklonil misku váh znova na našu stranu. Ako sa ukázalo, bol to dôležitý gól, ktorý nás znova naštartoval, opäť sme ožili, zvýšili aktivitu a po našom treťom góle Hegyiho 53. min bolo o zápase rozhodnuté. Aj keď sa domáci nevzdávali, zaslúžene sme zápas dotiahli do víťazného konca. V stretnutí rozhodla dobrá herná disciplína, kvalitný herný prejav a strelecká potencia Hegyiho."

Odkaz na zápas: FC Petržalka U15 - FK Senica U15

1. liga starší žiaci U14

FC Petržalka - FK Senica   1:0 (0:0)

Zostava: Gajdoš - Michalec, Režnák, Rýzek, Halaš, Chlupík, Wallner, Gaša (65. Smoleňák), Barbirík, Masár, Kasza

Jozef Joniak (tréner): "V prvom polčase bol zápas vyrovnaný na oboch stranách boli dve šance. V 20. min po centri Kaszu mal šancu Chlúpik, no hlavou netrafil bránu. V 25. min išiel Kasza sám na brankára, ale jeho strela minula bránu. V druhom polčase si domáci vytvorili mierny tlak, no my sme odolávali.  Na našu smolu po chybe obrany sme dostali v poslednej minúte gól. Tento zápas sme si určite nezaslúžili prehrať. Chcem poďakovať chlapcom za bojovný a obetavý výkon."

Odkaz na zápas: FC Petržalka U14 - FK Senica U14

1. liga mladší žiaci U13

FK Senica - FK Inter Bratislava   5:3 (0:2)

Zostava: Opalková (Chalupa) - Filípek (Šajánek), Štibraný, Sobolič, Chropovský - Rehák, Mareček - Pavlík, Ftáček, Komorný (Kolena), Bohunický

Rastislav Reha (tréner): "Po náročnom turnaji v Nemecku sme mali len 2 dni na oddych a regeneráciu, kde nás čakalo majstrovské stretnutie, a to opäť s Interom Bratislava. Vstup do zápasu patril hosťom, ktorí sa po ukážkovej akcii ujali vedenia - 0:1. V našej hre sa vyskytovalo veľa nepresností a zbytočných chýb, boli sme nervózni a na hráčoch bola vidieť aj malá únava. V momente, keď sme sa dostávali do hry, prišla hrubá individuálna chyba v obrane a hostia tak zvýšili pohodlne na - 0:2. Po prestávke sme znovu po hrubej chybe inkasovali lacný gól a bolo - 0:3. Zdalo sa, že zápas má jasný priebeh, no nepozornosť v obrane hostí využil striedajúci Kolena, ktorý sa najrýchlejšie zorientoval vo vnútri pokutového územia a dokázal znížiť na - 1:3. To nám dodalo novú energiu a v zápätí sme sa po rýchlej dlhej rozohrávke brankára Chalupu a úspešnom zakončení Bohunického dokázali priblížiť na rozdiel jedného gólu - 2:3. Netrvalo dlho a po rohovom kope sa dokázal hlavou presadiť Štibraný a bolo vyrovnané - 3:3. Chlapci v závere zápasu naďalej pokračovali v obrovskej prevahe a tlaku. Zacítili, že zápas môžu otočiť na svoju stranu a napokon prišiel aj víťazný gól na - 4:3, ktorý vstrelil znovu Bohunický. Neuveriteľný záver stretnutia a obrat z 0:3 na 5:3 spečatil hetrikom opäť Adam Bohunický. Chlapcom gratulujeme za výkon najmä v 2. polčase, kde ukázali veľké srdiečko a za odmenu sa tak môžu tešiť z troch bodov. Určite si v kabíne rozoberieme aj obrovské individuálne chyby na ktorých musíme dostatočne popracovať."

Odkaz na zápas: FK Senica U13 - FK Inter Bratislava U13