Mládež v akcii: U15, U13 a U12 s víťazstvami v derby

Zostava: Kováč - Mihál, Šúrek, Mego, Matta (46. J. Buchel), Štefanka, Lichý, Caro (78. Meliš), Mička, Martišiak, Meňuš (70. F. Buchel)

Odkaz na zápas: MŠK Žilina U19 - FK Senica U19

1. liga starší žiaci U15

MFK Skalica - FK Senica 1:4 (1:2)

Zostava: Čermák - Ladislav, Pavlovič, Jurka, Macho, Lukáč (48. Krč), Bíly, Dobiaš (39. Kudláč), Škodáček, Režnák, Hegyi (68. Vávra)

Stanislav Šturdík (tréner): "V poslednom zápase základnej časti sme cestovali na susedské derby do Skalice. Od úvodu a aj v celom priebehu zápasu sme boli lepším družstvom. Už v 2. min sme nevyužili prvú šancu, keď Macha vychytal domáci brankár. V strede ihriska sme herne dominovali, veľmi dobre zahral Škodáček, Jurka a Bíly a výsledkom boli rýchle ofenzívne výpady cez krajné vertikály. V 8. min sme jednu z takýchto možností využili a Hegyi krížnou strelou otvoril skóre - 0:1. Vzápätí sa ocitol v rovnakej situácii, ale tentoraz zakončil tesne vedľa. V ďalšej dobrej situácii zakončil Macho len do bočnej siete. Naša ofenzívna snaha pokračovala a výsledkom bol druhý gól z kopačky Macha - 0:2. Súpera sme prakticky do ničoho nepustili, s výnimkou 32. min, kedy domáci využili 11-ku - 1:2. V 1. polčase sme sa napriek hernej prevahe nedokázali viackrát gólovo presadiť aj zásluhou dobre chytajúceho domáceho brankára. Druhý polčas sme pokračovali v ofenzívnej snahe a už v 39. min bolo po peknej kolmej prihrávke Škodáčka a zakončení Hegyiho 1:3. Po tomto góle sme kontrolovali priebeh stretnutia a viackrát sme domácich zavreli na ich polovicu. Ojedinelé ofenzívne výpady domácich končil už v zárodku na našej pozornej defenzíve. Zápas sme výsledkovo zavŕšili štvrtým gólom, keď sa po prihrávke Bíleho uvoľnil v domácej 16-ke Macho a zvýšil na 1:4. Bola to bodka za z našej strany vydareným stretnutím."

Odkaz na zápas: MFK Skalica U15 - FK Senica U15

1. liga starší žiaci U14

MFK Skalica - FK Senica 1:0 (0:0)

Zostava: Gajdoš - Režnák, Barbirík, Bayerová, Halaš, Wallner, Chlupík, Rýzek (8. Ďurica), Michalec, Kasza, Rehák

Jozef Joniak (tréner): "Zápas bol z oboch strán vyrovnaný, ale mi sme boli lepším tímom v 1. polčase, čím sme si vypracovali dve čisté šance, pri ktorej K. Bayerová nastrelila brvno. V 8.min. sa nám zranil M. Rýzek a dosť to ovplyvnilo priebeh celého zápasu.V druhom polčase nás súper zatlačil, čím to vyustilo do rohových kopov a z jedného sme neboli dôrazný a inkasovali sme gól. O päť sme prevzali iniciatívu ale nedokázali sme skórovať. Výsledok pre nás je nespravodlivý. Chalanom ďakujem za bojovný výkon a nezaslúžili sme si prehrať."

Odkaz na zápas: MFK Skalica U14 - FK Senica U14

1. liga mladší žiaci U13

FK Senica - MFK Skalica 4:0 (3:0)

Zostava: Petrúfka - Apolén, Filípek, Štibraný, Chropovský - Rehák (C), Mareček - Pavlík, Sobolič, Ftáček - Bohunický. striedali - Chalupa, Šajánek, Komorný, Búzek

Rastislav Reha (tréner):"Do zápasu so Skalicou sme vstúpili ideálne. Po našom vysokom napádaní súper pochybil a ich vlastným gólom sme sa ujali vedenia - 1:0 už v 15 sekunde zápasu. Hra sa zo začiatku stretnutia veľmi kúskovala a mali sme problém so zlým terénom, čo nás trochu brzdilo v našej hre. Postupom času sme sa ukľudnili a dostali sa viac do hry. Mali sme množstvo situácií kde sme dobre kombinovali a vychádzali z ťažkých situácií či v obrannej alebo v útočnej fáze. Cez Ftáčka a Pavlíka sme sa z krajných priestorov často dostávali do sľubných príležitostí, kde nám však chýbalo viac kľudu a lepšie riešenie. Do polčasu sa nám podarilo ešte skórovať Marečkom a Pavlíkom a bolo 3:0. Po prestávke kvalita hry upadla, zbytočne dlho sme držali loptu na kopačkách a boli sme nepresní vo finálnej fáze, kde sme si však dokázali vypracovať dostatok šancí, no bez gólového konca. V závere zápasu Mareček zvýšil po krásnej akcii na konečných - 4:0. Spokojný sme najmä s výkonom v prvom polčase. Chlapcom chceme poďakovať ako k zápasu pristúpili a zároveň pogratulovať k vytúženej a zaslúženej výhre!"

Odkaz na zápas: FK Senica U13 - MFK Skalica U13

1. liga mladší žiaci U12

FK Senica - MFK Skalica 7:1 (1:0)

Zostava: Opalková - Antálek, Mihok, Vachula, Sobolič, Regásek, Krajčír, Pavelka, Otrubčák, Štepánik, Jurík, Švárny, Palic, Hološka, Glinda, Hodulík, Gabriel, Jablonický, Mikula, Kolena, Kečkéš, Hološka

Vladimír Rehák (tréner): "Prvý polčas bol vyrovnaný, na obidvoch stranách svoje tímy podržali brankary. Jediný gól prvého polčasu po krásnej strele dal Jurik. V druhom polčase sa nám podarilo premeniť viacej šancí a zaslúžene sme dnes vyhrali."

Odkaz na zápas: FK Senica U12 - MFK Skalica U12