Ďalší zástupca senickej akadémie smeruje do Ligy majstrov

Ďalší zástupca senickej akadémie smeruje do Ligy majstrov

06.07.2017 | Vlado Miček

Zaujímavé hosťovanie upiekol slovenský majster MŠK Žilina len necelý týždeň pred svojim prvým súbojom v Lige majstrov proti FC Kodaň. Zo Sparty Praha sa na Slovensko sťahuje senický odchovanec Juraj Chvátal.

Rodák z Malaciek prišiel do Senice pred sezónou 2011/12 zo Závodu a strávil v nej takmer štyri roky. V posledných dvoch sezónach stihol odohrať aj 20 duelov v najvyššej súťaži. Následne jeho kroky smerovali do Sparty Praha. V jej drese zatiaľ odohral jeden duel, viac štartov v českej najvyššej súťaži si pripísal počas hosťovania v Slovácku.

Teraz po ňom siahla majstrovská Žilina, ktorá riešila otázku pravého obrancu po odchode Ernesta Mabouku. „Po sezóne som s manažérom riešil, čo bude ďalej. V Slovácku som nemal za sebou vydarenú sezónu, absolvoval som operáciu ramena. Žilina mala záujem už skôr, až teraz sa ale dohodla so Spartou, takže som tu," povedal po podpise zmluvy stále ešte len 20 ročný futbalista pre oficiálne stránky žilinského klubu.

Už v utorok môže premiérovo nastúpiť v zápase Ligy majstrov v drese Šošonov proti FC Kodaň. „Skúsenosť s Ligou majstrov nemám, je to veľký zápas, no cítim sa výborne. Bude to na mne, ako sa ukážem na tréningu, ako rýchlo sa zžijem s tímom,"povedal po príchode pod Dubeň 176-centimetrov vysoký obranca pre web MŠK Žilina. Zaujímavosťou je, že Juraj si zahral v sezóne 2014/15 v Senici aj s ďalšou dvojicou aktuálnych Žilinčanov - Róbertom Mazáňom a Samuelom Mrázom.

 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Kategórie žiakov štartujú prípravu v stredu 18. júla

Kategórie žiakov štartujú prípravu v stredu 18. júla

13.7. | Tomáš Nečas
Dorastenecké kategórie odštartovali prípravu na nový súťažný ročník

Dorastenecké kategórie odštartovali prípravu na nový súťažný ročník

11.7. | Tomáš Nečas
Nášmu dorastu štartuje príprava v stredu 11. júla

Nášmu dorastu štartuje príprava v stredu 11. júla

8.7. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu